Programski sklopi 21.FSF

 

URADNI FILMSKI PROGRAM

 

1.TEKMOVALNI PROGRAM:

 

celovečerni igrani in dokumentarni filmi

Srednjemetražni filmi

Kratki filmi

Študijski filmi

Manjšinske slovenske ko-produkcije

 
 

2.PREGLEDNI PROGRAM:

 

Celovečerni

Srednjemetražni

Kratki

Študijski

Manjšinske slovenske ko-produkcije

3.POSVEČENO

4.PODMLADEK

5.OTROŠKI ANIMIRANI FILM

6.STROKOVNI PROGRAM
 

IZBOR FILMOV

 

1.URADNI TEKMOVALNI PROGRAM:

 

Celovečerni (igrani in dokumentarni) filmi

  1. NE BOM VEČ LUZERKA, Urša Menart, 88′, 2018, igrani
  2. ZGODOVINA LJUBEZNI, Sonja Prosenc, 105′, 2018, igrani
  3. POSLEDICE, Darko Štante, 95′, 2018, igrani
  4. IGRAM, SEM, Miroslav Mandić, 105′, 2018, igrani
  5. TKANJE POGLEDOV – JOŽE DOLMARK, Boris Jurjaševič, 75′, 2017, dokumentarni
  6. MY WAY 50-MED ISKANIM IN NAJDENIM SVETOM, Maja Weiss, 102′, 2018, dokumentarni
  7. IZBRISANA, Miha Mazzini, 85′, 2018, igrani
  8. CANKAR, Amir Muratović, 93′, 2018, dokumentarni
  9. TISOČ UR BRIDKOSTI ZA ENO URO VESELJA – IVAN CANKAR, Dušan Moravec, 79′, 2018, dokumentarni
  10. PREBUJANJA, Peter Bratuša, 82′, 2017, igrani
  11. GAJIN SVET, Peter Bratuša, 88′, 2018, igrani
  12. IOTOK, Miha Čelar, 90′, 2018, dokumentarni
  13. SKUPAJ, Marko Šantić, 86′, 2018, igrani
  14. PERO LOVŠIN – TI LAHKO, Jani Sever, 80′, 2017, dokumentarni
  15. KOLIKO SE LJUBIŠ?, Nina Blažin, 82′, 2017, dokumentarni
  16. ODRAŠČANJE, Siniša Gačić, Dominik Mencej, 80′, 2017, dokumentarni

 

Srednjemetražni filmi

  1. ALEJANDRA, Vid Hajnšek, Klemen Brvar, 59′, 2018, dokumentarni
  2. SOČASJA, Miha Vipotnik, 52′, 2017, igrani
  3. DRUGA KOŽA, Majda Širca, 52′, 2018, dokumentarni
  4. VARUHI CIVILIZACIJE, Erik Valenčič, Miha Mohorič, 52′, 2018, dokumentarni
  5. SIMFONIJA GLOBINE, Igor Vrtačnik, 54′, 2018, dokumentarni
  6. GLASBA JE ČASOVNA UMETNOST 3, LP FILM LAIBACH, Igor Zupe, 51′, 2018, dokumentarni

Kratki filmi

  1. DOBRODOŠLICA., Davorin Marc, 3′, 2017, eksperimentalni
  2. NARAVA_NARAVA, Karl Vouk, 12′, 2018, dokumentarni
  3. FUNDAMENTI, Peter Cerovšek, 22′, 2018, dokumentarni
  4. TUNEL, Gregor Andolšek, 15′, 2017, igrani
  5. NA ZEMLJI NI NEBES, Maja Alibegović, 11′, 2017, dokumentarni
  6. POSLEDNJI DAN RUDOLFA NIETSCHEJA, Blaž Kutin, 26′, 2018, igrani
  7. GOVORILNE URE, Gašper Antauer, 28′, 2018, igrani
  8. TIHO, Barbara Zemljič, 15′, 2017, igrani
  9. MAČEK MURI – KOSILO, Jernej Žmitek, 11′, 2018, animirani
  10. NEDELJSKO JUTRO, Martin Turk, 14′, 2018, igrani
  11. KOYAA – DIVJI LEŽALNIK, Kolja Saksida, 3′, 2017, animirani
  12. ŠOLA, Áron Horváth, 21′, 2018, igrani
  13. ROJEN ZA UMRET, Matjaž Žbontar, 13′, 2018, eksperimentalni
  14. POČITNICE, August Adrian Braatz, 5′, 2018, eksperimentalni
  15. GOSPOD FILODENDRON IN JABLANA, Grega Mastnak, 6′, 2017, animirani
  16. KANDIDAT 235, Rok Mlinar, 7′, 2017, igrani
  17. VERSOPOLIS , Jan Cvitkovič, 3′, 2018, igrani

 

Študijski filmi – tekmovalni program

  1. KAR OSTANE, Neli Maraž, 20′, 2017, igrani
  2. ASSUNTA, Ester Ivakič, 18′, 2018, igrani
  3. VOYAGE VOYAGE, Lun Sevnik, 6′, 2017, igrani
  4. SPRAN, Miha Likar, 25′, 2018, igrani
  5. VRZEL, Ana Trebše, 24′, 2018, igrani
  6. VOŽNJA, PESEM ZA OČETA, Irena Gatej, 13′, 2018, igrani
  7. ČEVLJARNA, Anton Martin Emeršič, 15′, 2017, igrani
  8. ŠE SREČA!, Jure Dostal, 21′, 2017, igrani
  9. NEŽKA, Gaja Möderndorfer, 15′, 2018, igrani
  10. PLES LJUBEZNI, Leo Černic, 6′, 2018, animirani

Manjšinske slovenske ko-produkcije

  1. NORI DNEVI, Damian Nenadić, 73′, 2018, dokumentarni
  2. ZIMSKE MUHE, Olmo Omerzu, 85′, 2018, igrani
  3. LEP POZDRAV IZ SVOBODNIH GOZDOV, Ian Soroka, 98′, 2018, dokumentarni

 

 

2.URADNI PREGLEDNI PROGRAM

 

Celovečerni :

  1. SREČNO, MONTE CARLO, Martin Srebotnjak, 80′, 2017, dokumentarni
  2. SINE LEGIBUS PO POTEH 1976, Milena Olip, 70′, 2018, dokumentarni
  3. UNSTILL / NEMIR, Andraž Kadunc, 78′, 2018, igrani
  4. FILMOLJUBJE, Slavko Hren, 103′, 2018, dokumentarni

 

Srednjemetražni:

  1. GOVORI GLASNEJE, Alma Lapajne, 51′, 2018, dokumentarni
  2. VSE JE ENKRAT 1., Boštjan Vrhovec, 46′, 2018, dokumentarni
  3. SUKANJE NITI MODERNIH UMETNIKOV, Rahela Jagrič Pirc, 50′, 2018, dokumentarni
  4. MOJSTER IN NJEGOV GAŠPER, Magda Lapajne, 53′, 2018, dokumentarni
  5. JEKLENE PTICE NAD IDRIJO, Dušan Moravec, 52′, 2018, dokumentarni
  6. PTICE JEZER, NJIHOVA VRNITEV, Matej Vranič, 54′, 2018, dokumentarni
  7. PARAGRAF ŠT. 1, Urban Zorko, 53′, 2018, dokumentarni
  8. TRIBUNA – VESELI UPOR, Janez Burger, 50′, 2018, dokumentarni

Kratki:

  1. ŠAMANSKO GLEDALIŠČE, Nicole P. Drakulič Trninić, 34′, 2018, dokumentarni
  2. SAMO ŠE EN OBJEM, Simona Jerala, 13′, 2018, dokumentarni
  3. 25, Jan Predan Zvonar, 7′, 2018, igrani
  4. PESMI MLADOSTI, Elle Hesnan, 9′, 2017, dokumentarni
  5. FAUST, Amadej Petan, Liudmila Kuzmina, 4′, 2017, dokumentarni
  6. SREČNA?, Petra Trampuž, 17′, 2018, igrani
  7. NENAD, Yuliya Molina, 5′, 2017, dokumentarni
  8. ZA VSE UPE SVETA, Jure Dostal, 26′, 2018, dokumentarni
  9. BIBA, Maja Prettner, 26′, 2018, igrani
  10. STOJAN BREZOČNIK – IZGUBLJENO SRCE, Uroš Zavodnik, 28′, 2018, dokumentarni
  11. LJUBEZEN V SEPTEMBRU, Jan Krevatin, 4′, 2018, igrani
  12. MAMA, Anže Grčar, 10′, 2018, igrani
  13. DUNJA IN BORJA GRESTA V BOJ, Niko Čajić, 12′, 2018, igrani

 

Študijski filmi- pregledni program:

  1. UNA DI LORO, Sandra Jovanovska, 8′, 2017, igrani
  2. NIKOLI NI MIRU, Žoel Kastelic, 2′, 2018, animirani
  3. JAKE IN JEN, Neva Kumelj, 5′, 2018, animirani
  4. KAR OD NEKOD, Žiga Stupica, 5′, 2018, animirani
  5. ZGODOVINA ZAPUŠČANJA, Matjaž Jamnik, 32′, 2018, dokumentarni
  6. THE STATION JOB, Sagar Gahatraj, 8′, 2018, dokumentarni
  7. NA DRUGO STRAN, Mery Gobec, 16′, 2018, igrani
  8. RISK, Tina Novak, 20′, 2018, igrani
  9. O LUNI, MESECU IN NJUNEM ODSEVU, Ivana Vogrinc Vidali, 21′, 2018, dokumentarni

Manjšinske slovenske ko-produkcije:

  1. NASEDLI KIT, Morgan Bushe, 83′, 2018, igrani
  2. LETO OPICE, Vladimir Blaževski, 112′, 2018, igrani
  3. ŽABA, Elmir Jukić, 78′, 2017, igrani

 

3. POSVEČENO

  1. Poletje v školjki, Tugo Štiglic, 95’, 1986, igrani
  2. Poletje v školjki II, Tugo Štiglic, 90’, 1988, igrani
  3. Tantadruj, Tugo Štiglic, 83’, 1986, igrani

 

4.PODMLADEK
 

Posebni program igranih filmov, ki so jih ustvarili dijaki in šolarji sami; primerno za tretjo triado OŠ in srednje šole

  1. ON, Jakob Grižonič, 5′, 2018, igrani
  2. MALI PEKEL, Jasa Muller, 1′, 2017, dokumentarni
  3. PRVIČ TU, Tinkara Klipšteter, 2′, 2018, eksperimentalni
  4. DOKAZ TEME, Anže Testen, 11′, 2018, igrani
  5. KAR ČLOVEK ČUTI, Urh Pirc, 10′, 2018, igrani
  6. METUM, Skupinsko delo, 2′, 2017, animirani
  7. LUNA, Eva Peljhan, 12′, 2018, igrani
  8. SELFI, Skupinsko delo, 5′, 2018, animirani
  9. SPOMIN SPOMINA, Brina Lekše, 7′, 2017, igrani
  10. MED DVEMA OGNJEMA, Skupinsko delo, 2′, 2017, animirani
  11. PROJEKT TUJEC, Domen lušin, 10′, 2018, igrani

 

5.OTROŠKI ANIMIRANI FILMI
 

  1. KRZNO, skupinsko delo, 3′, 2018, animirani
  2. PRINC KI-KI-DO; STEKLOFON, Grega Mastnak, 5′, 2017, animirani
  3. KOYAA – LETEČI ZVEZEK, Kolja Saksida 3′, 2017, animirani
  4. MIKI, Luka Bajt, 10′, 2018, animirani
  5. NITI, skupinsko delo, 3′, 2018, animirani
  6. VRZI KOVANEC, Andrej Adamek, Nina Baznik, Simona Lustek, Irena Režek, Kristina Kokalj, Tadej Pungerčar in Eva Margon, 2′, 2017, animirani
  7. SVOBODA, skupinsko delo, 2′, 2017, animirani
  8. MAČEK MURI: KOSILO, Jernej Žmitek, 11′, 2018, animirani
  9. TRIJE FILMI O RDEČEM KROGU, Barbara Škraba, Ivona Kruljac, Lovro Smrekar, Andrej Adamek, 2′, 2017, animirani