Zmagovalci 20.FSF

URADNE FESTIVALSKE NAGRADE

 

vesna za najboljši celovečerni film Družina / The Family
vesna za najboljši celovečerni igrani film Ivan
vesna za najboljšo režijo Hanna W. Slak (Rudar / The Miner)
vesna za najboljši scenarij Srdjan Koljević, Melina Koljević, Janez Burger in Aleš Čar (Ivan)
vesna za najboljšo glavno žensko vlogo Maruša Majer (Ivan)
vesna za najboljšo glavno moško vlogo Leon Lučev (Rudar / The Miner)
vesna za najboljšo stransko žensko vlogo Ivanka Mežan (Vztrajanje / Perseverance)
vesna za najboljšo stransko moško vlogo Brane Grubar (Vztrajanje / Perseverance)
vesna za najboljšo fotografijo Marko Brdar (Družinica / The Basics of Killing in Ivan)
vesna za najboljšo izvirno glasbo Damir Avdić (Družinica / The Basics of Killing in Ivan)
vesna za najboljšo montažo Vlado Gojun (Rudar / The Miner)
vesna za najboljšo scenografijo Janez Prohinar (Košarkar naj bo / Let Him Be a Basketball Player)
vesna za najboljšo kosumografijo Emil Cerar in Polonca Valentinčič (Družinica / The Basics of Killing)
vesna za najboljšo masko Alenka Nahtigal (Ivan)
vesna za najboljši zvok Boštjan Kačičnik (Družinica / The Basics of Killing)
vesna za najboljši dokumentarni film Playing Men
vesna za najboljši kratki igrani film Apoptoza / Apoptosis
vesna za najboljšo manjšinsko koprodukcijo Moški ne jočejo / Men Don’t Cry
vesna za najboljši animirani film Celica / The Box
vesna za najbolj izvirni avtorski prispevek (eksperimentalno AV delo) Vztrajanje / Perseverance
vesna za najboljši študijski film Anja Ganja
vesna za posebne dosežke Vsaka dobra zgodba je ljubezenska zgodba / Every Good Story Is a Love Story
vesna za posebne dosežke Glasba je časovna umetnost 2, LP film Buldožer – Pljuni istini u oči
nagrada občinstva Košarkar naj bo / Let Him Be a Basketball Player

 

OSTALE NAGRADE

 

nagrada Art kino mreže Slovenije Ivan
nagrada Združenja slovenskih filmskih kritikov Ivan
nagrada za najboljši film sklopa Podmladek
Vonj po razkroju / Odor of Decomposition

 

UTEMELJITVE NAGRAD
Prenesi PDF