Programski sklopi 20.FSF

 

URADNI FILMSKI PROGRAM

1.TEKMOVALNI PROGRAM:

 

celovečerni igrani in dokumentarni filmi

Srednjemetražni filmi

Kratki filmi

Študijski filmi

Manjšinske slovenske ko-produkcije

 

2.PREGLEDNI PROGRAM:

 

Celovečerni                                            

Srednjemetražni                                          

Kratki                                          

Študijski                                          

Manjšinske slovenske ko-produkcije

 

3.POSVEČENO

4.PODMLADEK

5.STROKOVNI PROGRAM

 

 

IZBOR FILMOV

1.URADNI TEKMOVALNI PROGRAM:

Celovečerni (igrani in dokumentarni) filmi

  1. Košarkar naj bo, Boris Petkovič, 79’, 2017, igrani
  2. Ksana, Dejan Babosek, 82’, 2017, igrani
  3. Stekle lisice, Boris Jurjaševič, 85, 2017’
  4. Družina, Rok Biček, 106’, 2017, dokumentarni
  5. Vsaka dobra zgodba je ljubezenska zgodba, Matjaž Ivanišin in Rajko Grlić, 71’, 2017, dokumentarni
  6. Charlatan Magnifique, Maja Pavlin, 84’, 2016, dokumentarni
  7. Bila so Titova mesta, Amir Muratović, 102’, 2017, dokumentarni
  8. Privid, Boštjan Slatenšek, 112’, 2016
  9. Codelli, Miha Čelar, 85’, 2016
  10. Anina provizija, Igor Šmid, 101’, 2016
  11. Slovenija, Avstralija in jutri ves svet, Marko Naberšnik, 120’, 2017, igrani
  12. Ivan, Janez Burger, 94’, 2017, igrani
  13. Družinica, Jan Cvitkovič, 95’, 2017, igrani
  14. Zadnji ledeni lovci, Jure Breceljnik in Rožle Bregar, 72’, 2017, dokumentarni
  15. Rudar, Hanna Slak, 102’, 2017, igrani
  16. Vztrajanje, Miha Knific, 110’, 2017

 

Srednjemetražni filmi

  1. Glasba je časovna umetnost 2, LP FILM Buldožer – Pljuni istini u oči, Varja Močnik, 52’, 2017, dokumentarni
  2. Playing Men, Matjaž Ivanišin, 60’, 2017, dokumentarni
  3. Mesto svetlobe, Marko Kumer Murč, 68’, 2017, dokumentarni
  4. Goreči škof, David Sipoš, 55’, 2017, dokumentarni
  5. Status zero, Jani Sever, 52’, 2016

 

Kratki filmi

  1. Le dihajoče bitje, Ahmad Adelian, Agata Kochaniewicz in Nawal Chagar , 3’, 2017
  2. Maček Muri – Sprehod, Jernej Žmitek, 11’, 2016, animirani
  3. Avtoportret, Mitja Manček, 16’, 2016
  4. Sanjsko stanje, Aron Horvath, 6’, 2016
  5. Trahere, Juš Jeraj in Atila Urbančič, 11’, 2017
  6. Apoptoza, Tomaž Gorkič, 18’, 2017
  7. Zakaj je Istra tužna, Koni Steinbacher, 12’, 2017
  8. Dobro vnovčeno popoldne, Martin Turk, 7’, 2016
  9. Po gladini, Blaž Slana, 19’, 2017
  10. Koyaa – Razigrani avtomobilček, Kolja Saksida, 3’, 2017
  11. Moj avto!, Aljaž Tepina, 3’, 2016
  12. Štokholm, Luka Štigl, 40’, 2017, igrani
  13. Verjetno te nikoli več ne bom videla, Mitja Mlakar, 15’, 2017, igrani
  14. Celica, Dušan Kastelic, 12’, 2017, animirani
  15. Fountain, Goran Vojnović, 15’, 2017, igrani
  16. Ko sem se pogledala navzdol, Branko Potočan, 14’, 2017
  17. Dolga pot do prvih korakov, Ratko Stojiljković, Julia Minet in Jasmina Mustafić, 15’, 2017
  18. Moderne Kunst, Marko Šantić, 18’, 2017
  19. Nevidna roka Adama Smitha, Slobodan Maksimović, 15’, 2017
  20. Dej povej; zrisan, Domen Lo, 5’, 2017
  21. Niko, Andrej Košak, 15’, 2017

 

     Študijski filmi – tekmovalni program

  1. Podpišite tukaj, Aljaž Bastič, 19’, 2017, igrani
  2. Zamejen, Leo Černic, 20′, 2016, dokumentarni
  3. Anja Ganja, Peter Bizjak, 19′, 2017, igrani
  4. Ondine, Taja Košir Popovič, 20′, 2017, igrani
  5. Catican, Mery Gobec, Inês Sambas in Asja Tros, 2′, 2017, anim
  6. Živeti v megabitu, Anne Tassel, 12′, 2017, igrani
  7. Živali so posebni učinki, Sandra Jovanovska, 11’, 2017
  8. Bližnje srečanje, Samo Bihar, 2′, 2017, animirani

       Manjšinske slovenske ko-produkcije

  1. V modrino, Antoneta Alamat Kusijanović, 22’, 2017, igrani
  2. Moški ne jočejo, Alen Drljević, 99’, 2017, igrani

 

 

2.URADNI PREGLEDNI PROGRAM

Celovečerni :

  1. Futura: na odprtem, Rudi Uran, 99’, 2017
  2. 7 grehov in vrlin, Majda Širca, 103’, 2017, dokumentarni
  3. Irena, lahko noč, Miha Možina in Haidy Kancler, 72’, 2017
  4. Konec, Vid Hajnšek, 74’, 2016
  5. Šum Balkana, Boris Petkovič, 75’, 2017, dokumentarni

 

Srednjemetražni:

  1. Pisma očetu, Črt Brajnik, 64’, 2016
  2. Obzornik 63, Nika Autor in Ciril Oberstar, 38’, 2017
  3. Tok, Ana Čigon, Ida Hiršenfelder in Saša Spača, 56’, 2016
  4. Legendarni Drenovci, Igor Vrtačnik, 46’, 2016
  5. Vžgano v spominih, Anja Medved in Nadja Velušček, 67’, 2017
  6. Vsa življenja Toneta Mlakarja, Marko Cvejić, 60’, 2017
  7. Pappenstory – Štorija o slovenskem amaterskem gledališču SAG Trst, Martin Turk, 59’, 2017
  8. Navigare necesse est, Radovan Čok, 51’, 2017

Kratki (vsi igrani):

  1. Mine dan, začne se jutro, Lina Eržen, 16’, 2017
  2. Most, Marija Mia Keserović, 16’, 2017
  3. Ljubo doma, Jernej Kastelec, 25’, 2017
  4. Beauty has no size, Vesna Klančer, Julia Minet in Amelisa Eminić, 11’, 2017
  5. Strah, Dejan Babosek, 32’, 2016
  6. Musca Domestica, Aron Horvath, 10’, 2017
  7. Uporni duh, Ana Čigon, 5’, 2017
  8. Sidhartin odhod, Kristijan Krajnčan, 8’, 2017
  9. Nebo, Juš Premrov, 9’, 2017
  10. Glasba v moji glavi, Mišo Šušak, 11’, 2017
  11. Martin Krpan, Nejc Saje, 24’, 2017

 

Študijski filmi- pregledni program:

  1. 500 let, Ester Ivakič, 20′, 2016, igrani
  2. Oropana duša, August Adrian Braatz, 28′, 2016, igrani
  3. Brata, Fabris Šulin, 12’, 2017, igrani
  4. Maruška, Hanna Szentpeteri, 15′, 2017, igrani
  5. Sestreljeni, Matic Štamcar, 25′, 2017, dokumentarni
  6. Baby Boom, Sandra Jovanovska, Mojca Valič in Anna Loi, 4′, 2016, animirani
  7. Delci vesolja in časa, Ana Bahor, 11′, 2017, igrani

Manjšinske slovenske ko-produkcije:

  1. Ponovni pogled na modri žamet, Peter Braatz, 85, 2016, dokumentarni

 

3. POSVEČENO

  1. Odstiranje pogleda z Mirjano Borčič, Maja Weiss, 52’, 2017, dokumentarni
  2. Sam svoj – Portret Jožeta Babiča, Slavko Hren, 101’, 2017, dokumentarni
  3. Ne čakaj na maj, František Čap, 110’, 1957
  4. Barabe!, Miran Zupanič, 104’, 2001, igrani
  5. Socializacija bika, Zvonko Čoh in Milan Erič, 1998, animirani

 

4.PODMLADEK

Posebni program igranih filmov, ki so jih ustvarili dijaki in šolarji sami; primerno za tretjo triado OŠ in srednje šole

  1. Še enkrat, Urh Mlakar, 11′, 2016
  2. Nočna ptica, Andraž Žigart, 7′, 2017
  3. Zaradi Eve, Jan Krevatin, 9′, 2016
  4. Pesem za flašo vina, Matej Drobež, 11′, 2017
  5. Vonj po razkroju, Anže Testen, 14′, 2017
  6. Portret izgubljenim, Jan Krevatin, 7′, 2017
  7. IN!?, Jakob Grižonič, 28′, 2017